На початку повномасштабного вторгнення Росії цивільні на Київщини не усвідомлювали рівня загрози з боку російської армії та залишалися вдома, сприймаючи події як операцію, подібну до Криму чи Донбасу. Про це в етері Slawa TV сказала депутатка Міської ради Ірпеня, засновниця ГО «Інститут сталого розвитку громад» Михайлина Скорик. Вона додала, що росіяни вдалися до розстрілу цивільних як до технології контролю за окупованими територіями.